دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی کودکان مخصوص  برای کودکان از زمان تولد  تا نوجوانی است . مراجعه به دندانپزشکی کودکان می تواند  سلامت دندان های کودک را تضمین کند  . والدین باید از همان ابتدای رویش دندان ها ،دندان های کودک خود را برای بررسی وضعیت سلامت و جلوگیری از پوسیدگی  دندان ها  نزد دندانپزشکی  کودکان ببرند .

دندانپزشکی کودکان سلامت دندانهای کودکان را ارتقاء می دهد و همچنین به عنوان منابع آموزشی برای والدین خدمت می کند. توصیه می شود  در عرض  شش ماه پس از حضور دندان اول کودک  مراجعه به دندانپزشکی  صورت گیرد .

والدین باید مراجعه به  دنداپزرشک را جدی بگیرند،کودکانی که  از همان ابتدا برای بررسی سلامت دندان ها به دندانپزشک کودکان مراجعه کرده اند در مقایسه با   کودکانی که برای اولین بار به دندانپزشکی مراجعه می کنند بیشتر با دندانپزشک همکاری می کنند و با محیط دندانپزشکی آشنا هستند ،همین امر سبب می شود تا در روند درمان اختلالی ایجاد نکنند .

مراجعه به دندانپزشک کودکان در زود هنگام از بروز برخی مشکلات جدی جلوگیری می کند ،تشخیص زود هنگام برای حفظ سلامت دهان و دندان ضروری است، عادت های غیرعادی را اصلاح می کند و  در کوتاهترین زمان و با هزینه ای کمتر درمان انجام می شود .

والدین می توانند دراین مراجعات  از دندانپزشک اطفال در رابطه با برنامه ای از مراقبت های پیشگیرانه  همچون مسواک زدن ، ارزیابی ریسک پوسیدگی، اطلاعات در مورد مکیدن انگشت شست و عادات بد دهانی ، توصیه هایی در مورد جلوگیری از صدمه زدن به دهان و دندان های کودکان، مشاوره رژیم غذایی و اطلاعات کلی در رابطه با  بهداشت دهان و دندان  صحبت کنند .

دندانپزشکی کودکان (2)

منبع: دندانپزشکی کودکان.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 11 =