متخصص دندانپزشکی کودکان

کودکان  نسبت به درد حساس تر هستند، در نتیجه لازم است  والدین دقت بیشتری در مراقبت از دندان های کودک و حفظ سلامتی آن ها داشته باشند .  یک متخصص دندانپزشکی کودکان  که در زمینه  مراقبت های دهان و دندان  از تخصص کافی برخوردار است می تواند به عنوان یک راهنما برای  داشتن دندان های زیبا و عاری از هر گونه  پوسیدگی کمک  کند . اما چگونه می توان یک متخصص دندانپزشک با تجربه برای دندان های کودک دلبندتان  پیدا کنیم ؟ برای یافتن پاسخ این سوال ادامه مطلب را مطالعه کنید .

متخصص دندانپزشکی کودکان  کیست ؟

اولین نکته ای که حائز اهمیت می باشد، این است که دندانپزشکی که برای کودک خود انتخاب می کنید حتما  تخصص کافی در زمینه انواع بیماری های دهان و دندان کودک داشته باشد . متاسفانه برخی از والدین  به این نکته توجه ندارند و برای درمان پوسیدگی و مراقبت از دندان های کودک، نزد دندانپزشک زیبایی مراجعه می کنند.  دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال هستند و  با تجربه بالایی که در زمینه درمان پوسیدگی های دندانی دارند، می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن  ترمیم و عصب کشی دندان های کودک را انجام دهند . دیده شده برخی از مراجعه کنندگان   به مطب دکتر هلن جوانمرد ،  به دلیل عدم تخصص کافی  و مراجعه اشتباه، و در نتیجه درمان ناموفق شکایت می کنند.

متخصص دندانپزشکی کودکان

متخصص دندانپزشکی کودکان

باید گفت توجه به تخصص دندانپزشکی که، انتخاب می کنید بسیار مهم است.متخصص دندانپزشکی  کودکان  لازم است تا بعد از فارغ التحصیلی  از دانشکده دندانپزشکی  به مدت دو سال  در رشته  دندانپزشکی کودکان تخصص پیدا کند .

متخصص دندانپزشکی کودکان چه خدماتی ارائه می دهد ؟

یک متخصص دندانپزشکی باید به تمام جنبه های  دندانپزشکی  خصوصا در حوزه کودکان تسلط کافی داشته باشد  از جمله این خدمات شامل :

کشیدن دندان ها

ترمیم و عصب کشی دندان شیری

درمان هر گونه بیماری های لثه  و دهان

ارائه هر گونه خدمات پیشگیری  از جمله فضا نگهدارنده دندان

علاه بر خدماتی که ذکر شد یک متخصص دندانپزشکی باید بتواند  مشاوره ها  و راهنمایی های کافی  برای  مراقبت از دندان  ها و داشتن لبخندی زیبا برای کودک ارائه دهد . استفاده از این راهنمایی ها والدین را برای حفظ سلامت دندان های کودک کمک می کند .

دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال به والدین توصیه می کنند که از همان ابتدای رویش دندان های کودک دلبندشان به سلامت و رعایت بهداشت دندان ها توجه داشته باشند .شما می توانید برای مشاوره و مراجعه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
021-88699877

روانشناسی کودک

یک دندانپزشک اطفال باید  با رفتار و واکنش های کودکان کاملا آشنا باشد ، تا بتواند نگرانی و ترس از دندانپزشکی  کودک را کنترل و از بین ببرد .دکتر هلن جوانمرد این توانایی را دارند که بتوانند به گونه ای با کودک رفتار کنند که  ترس و اضطراب کودک از دندانپزشکی را، به طور کامل برطرف کند .

اولین ویزیت کودک با دندانپزشک  و همچنین محیط دندانپزشکی بسیار مهم است، یک متخصص با تجربه در این زمینه باید به این دو اصل توجه داشته باشد . متخصص دندانپزشکی باید بداند که با کودکان در رده های سنی مختلف چه برخوردی داشته باشد تا کودک به او اطمینان کند  و در روند درمان مشکل ایجاد نکند .

راه های انتخاب دندانپزشک خوب برای کودک

همانطور که در ابتدا گفته شد، در مرحله اول  باید به تخصص دندانپزشک توجه داشته باشید  یک  دندانپزشک اطفال باید در زمینه دندانپزشکی کودکان تخصص داشته باشد .

توجه به محیط دندانپزشکی، باید در محیط دندانپزشکی کودک  احساس آرامش و اطمینان داشته باشد و همچنین محیط دندانپزشکی با روحیات کودک سازگار باشد .

پرس و جو از بیماران حاضر در مطب هم می تواند کمک کننده باشد .  با کمک راه کار های ذکر شده و بسیاری موارد دیگر می توانید یک انتخاب آگاهانه داشته باشید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =