مراقبت از دندان نوزاد

امروزه  اهمیت  و نقش دندان ها در سلامتی  عمومی بشر بر همگان  روشن و محرز  گشته  و از  این رو  وجود علم  دندانپزشکی  نیز یکی  از حقایق  اجتناب  ناپذیر  جوامع محسوب شده است که تمامی  خانواده های  جوامع  مترقی ،نمیه مترقی  و حتی جهان سوم  به وسع  و امکان مادی مختلف به دندانپزشک اطفال مراجعه می نمایند  تا  سلامتی و بهداشت  دهان و دندان  را رعایت  نمایند .حتی در کشور های  فقیر  نیز دولت ها موظف به این شده اند  که درمانگاههای  خودشان را مجهز ساخته و رعایت بهداشت دهان و دندان  اقدامات  و خدمات  رایگانی را در مورد  مردم جامعه ارائه دهند .

مراقبت از دندان نوزاد

مراقبت از دندان نوزاد

تکامل دندان ها  و تاثیرات مهم  دندان ها

در حقیقت  تکامل  و  تکوین دندان های شیری  و بعد  از آن  دندان های همیشگی  ماندگار ، از زمان  آبستنی  مادر و چهل روز  پس از بارداری شروع و تا پایان  عمر بشر  ادامه دارد .بدین جهت  سلامتی مادر  و تامین نیاز  های جنین  از جانب  مادر بسیار حائز اهمیت بوده  و در حقیقت  سلامتی  دندان های  کودک تا زمان  پیری بستگی  به دقت توجه ،مراقبت  وتغذیه  مناسب مادر  دارد .  اگر دندان های  هر کس از همان  ابتدای  رشد و بیرون  آمدن  مورد کنترل  و مراقبت  قرار گیرد ،چه بسا بسیاری از هزینه  های درمانی  امروزی  که به نحوی  از انحنا  برای درمان  سایر ارگان  های داخلی  بدن  مصرف می شود ،به حداقل رسیده  و در هزینه های  درمانی  فرد صرفه جویی می شود.

سلامتی دندان ها نه تنها  به زیبایی فک ها  و صورت انسان  می افزاید  ،بلکه  سلامتی بسیاری  از ارگان های  داخل بدن  را که مستقیم  یا غیر مستقیم  با وجود  و سلامتی دندان ها در ارتباط  هستند ، تضمین می کند . به طور فرض اگر  بهداشت دهان  و دندان رعایت  نشود ، چه بسا  آبسه  ها و عفونت  های لثه ای  و دهانی  باعث  ناراحتی های  قلبی  و کبدی می شوند .  لذا اهمیت دادن  به دندان  ها از موضوعات  مهم خانواده ها  می باشد .

دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال و بزرگسالان با سابقه ی درخشانی که دارند می توانند انواع بیماری دهان و دندان را در کوتاهترین زمان ممکن درمان کنند . شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس بگیرید :021-88699877

مادر چه وظیفه ای نسبت به دندان های  کودک  متولد شده اش دارد ؟

مادری که در آرزوی  داشتن فرزندی سالم است ،باید  ابتدای امر به سلامتی  اسکلت بندی  و دندان های  کودکش توجه  کند  و از غذاها و موادی برای تغذیه  خود استفاده  کند  که  زمینه  را برای تضمین  سلامتی  و استحکام  و دوام  استخوان ها  و دندان های کودکش فراهم آورد .  دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران  به مادران توصیه  می کنند  که هیچگاه  از دارو های  شیمیایی استفاده نکنند  و اگر سلامتی  و بهداشت  خود را رعایت  کنند  به طور حتم  از بیماری  نیز دور مانده  و نیازی  به مصرف دارو نخواهد بود .

ناگفته نماند که سلامتی دندان و دهان  به بعد از  تولد مربوط  نمی شود ،زیرا  که تغذیه  مناسب مادر  در زنان آبستن  و تهیه  کامل نیاز  خود و جنین  از حیث  کلسیم می تواند ،سلامتی  و استحکام دندان های آینده کودک  را تضمین نماید . همچنین دکتر جوانمرد بهترین دندانپزشک اطفال توصیه می کنند که  از همان سنین کودکی مراجعه به دندانپزشک اطفال برای بررسی وضعیت دهان و دندان کودک جدی گرفته شود .

برخی از خدمات دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال در غرب تهران

دندانپزشکی کودکان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − شش =